استان های تحت پوشش ما

چرا تصویر تلویزیون دوو قطع و وصل میشه؟

 یکی از مشکلات شایعی که امروزه در برخی از تلویزیون ها دیده می شود، قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون دوو است. قطع تصاویر تلویزیون دوو مشکلی است که باعث نگرانی مامی شود؛ زیرا این اتفاق نشان دهنده نوعی اختلال در تلویزیون است که ممکن است باعث آسیب دیدن آن شود. با توجه به اینکه افراد زیادی با مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون همراه هستند، در این مطلب به بررسی دلیل و رفع این مشکل می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ریپری 724 تماس بگیرید.


بررسی دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون دوو

به طور کلی بروز مشکلات مختلف در سخت افزار تلویزیون می تواند موجب قطع شدن تصویر تلویزیون دوو شود. برای رفع این مشکل ابتدا باید پیش از هر کاری اقدام به عیب یابی دقیق و شناسایی مشکلات دستگاه نمایید. در ادامه مهمترین دلایلی که ممکن است باعث بروز مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون دوو  شود را بررسی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که جهت تشخیص علت قطعی تصاویر تلویزیون دوو تنها توسط تکنسین های خبره قابل انجام است. از این رو چنانچه قادر به عیب یابی و رفع عیب تلویزیون خود نیستید، از تعمیرکاران متخصص ریپری 724 کمک بگیرید. عمده ترین دلایل بروز این مشکل عبارت است از:

  1. خرابی برد پاور
  2. ایراد در عملکرد پنل
  3. خراب شدن مین برد
  4. خرابی بک لایت

خراب شدن برد پاور علت قطع شدن تصاویر تلویزیون دوو

اولین علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون، خراب شدن برد پاور در تلویزیون است. برد پاور یکی از قطعات بسیار مهم در تلویزیون است که وظیفه اصلی آن تامین انرژی برای قطعات مختلف تلویزیون است. چنانچه این قطعه در تلویزیون خراب شود، سایر قطعات تلویزیون به دلیل کمبود انرژی یا جریان الکتریکی قادر به انجام فعالیت های نمی باشند و این موضوع باعث قطع  شدن تصویر تلویزیون دوو می شود. خراب شدن این قطعه در تلویزیون علاوه بر قطع و وصل شدن تصویر باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون می شود.


اختلال در عملکرد پنل دلیل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون دوو

اختلال در عملکرد پنل تلویزیون از دیگر مشکلاتی که باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون دوو می شود. پنل از بخش های بسیار مهم و حساس در تلویزیون است که در اثر  عوامل متعددی چون ضربه، فشار، قرار گرفتن در معرض رطوبت، روشن ماندن بیش از حد و … خراب می شود. اختلال در عملکرد پنل یا سوختن آن تاثیر مستقیمی در خراب شدن تصویر تلویزیون دارد.

تاثیر خرابی مین برد در قطعی تصویر تلویزیون دوو

علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون چیست؟ چرا تصویر تلویزیون قطع و وصل می شه؟ یکی از دلایل بسیار مهم بروز این مسئله در تلویزیون، خراب شدن مین برد یا اختلال در عملکرد این قطعه است. خراب شدن مین برد در تلویزیون باعث بروز مشکلاتی چون خاموش شدن تلویزیون، روشن شدن ناگهانی دستگاه و در نهایت قطع و وصل شدن تصویر نیز می شود. اختلال در عملکرد مین برد تلویزیون نشان دهنده یک مشکل سخت افزاری است که بهتر است هرچه سریع تر رفع شود.

رفع مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون دوو

رفع مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون تنها زمانی انجام می شود که علت اصلی این مشکل پیدا شود. بنابراین برای تعمیر این مشکل، تلویزیون باید توسط تکنسین های حاذق در این حوزه عیب یابی شود. در صورتی که علت قطعی تصویر تلویزیون به دلیل خراب شدن قطعاتی چون مادر برد، پنل و بک لایت باشد، از طریق تعویض این قطعات می توان این مشکل را طی زمان کوتاهی رفع کرد. تعمیرات تلویزیون نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد و افراد عادی نمی توانند برای تعمیرات اقدام کنند. بنابراین برای تعمیر مشکل قطع شدن تصویر تلویزیون بهتر است از افرادی که در این حوزه از تجربه کاری بالایی برخوردار هستند، کمک بگیرید.

نتیجه گیری از چرا تصویر تلویزیون قطع و وصل میشه؟

در این مطلب به بررسی این که چرا تصویر تلویزیون قطع و وصل میشه ؟ پرداختیم. متاسفانه عوامل متعددی چون خراب شدن پنل، مین برد، بک لایت و … باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون می شود. هر یک قطعات ذکر شده در صورت خراب شدن باید هرچه سریع تر تعمیر شوند؛ زیرا ممکن است باعث آسیب دیدن قطعات دیگر تلویزیون شوند. در صورتی که به دنبال یک تعمیرگاه مطمئن و باسابقه برای تعمیر تلویزیون در شرق و غرب تهران هستید، می توانید به مجموعه ریپری 724 مراجعه کنید. تیم ریپری 724 با کمک تکنسین های برتر و استفاده از قطعات اورجینال تعمیرات انواع لوازم خانگی را انجام می دهند.

خراب شدن بک لایت علت قطع شدن تصاویر تلویزیون دوو

خراب شدن بک لایت تلویزیون های هوشمند از شایع ترین دلایلی است که منجر به قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون یا تغییر رنگ تصاویر تلویزیون می شود. در تمام تلویزیون های هوشمند ال سی و ال ای دی چراغ هایی وجود دارد که باعث روشن شدن صفحه نمایش و نمایش تصاویر در تلویزیون می شود. سوختن هریک از چراغ ها به مرور زمان باعث تغییر رنگ تصویر و قطع و وصل شدن آن می شود. خوشبختانه خراب شدن بک لایت تلویزیون به تعویض چراغ های فلورسنت یا ال ای دی رفع می شود. کافیست تا تعمیرات آن را به مراکز معتبر بسپارید.

توصیه می‌شود بررسی و هرگونه عیب یابی تلویزیون دوو توسط تعمیرکار مجرب و ماهر صورت گیرد. شما می‌توانید در صورت مشاهده خرابی و مشکل در تلویزیون همچنین شما عزیزان جهت تعمیر تلویزیون دوو خود با ریپر724 تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان تکنسین مجرب برای تعمیر تلویزیون دوو در محل حاضر شوند.