ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

تعمیرات تلوزیون ال جی

تعمیرات تلوزیون ال جی

نحوه تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون ال جی

در خانه داری نکات بسیار ریزی وجود دارد که همه ی خانم های خانه دار به دنبال دانستن آن ها هستند. یکی از این نکات نحوه ی تمیز کردن صفحه تلویزیون و صفحه نمایش لپ تاپ و کامپیوتر به نحوی است که به آن آسیبی وارد نشود.قطعا یکی از بخش‌های لذت بخش تماشایی تلویزیون این است که تصویری با کیفیت را پیش رو داشته باشید و وقتی که صفحه نمایش تلویزیون کثیف باشد این لذت وجود نخواهد داشت ! شاید شما هم مثل خیلی از افراد نتوانید به شوینده های شیمیایی موجود در بازار اعتماد کنید. یا تجربه ای تلخ از استفاده ی مواد شوینده برای صفحه‌ی تلویزیون در خاطر شما باقی مانده باشد. ما در ۵ گام به شما آموزش می دهیم چگونه با استفاده از مواد طبیعی به راحتی این کار را در منزل انجام دهید. با ما همراه باشید!

۱. برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون ابتدا آن را خاموش کنید.

خاموش کردن تلویزیون را فراموش نکنید. سطح تاریک تلویزیون، به دیده شدن خاک و گرد و غبار کمک می کند. همچنین روشن بودن صفحه ی تلویزیون در هنگام تمیز کردن می تواند باعث آسیب رسیدن به آن شود.

۲. اسپری مناسب برای پاک کردن صفحه تلویزیون

محلولی از سرکه و آب را به یک قسمت مساوی تقسیم کنید. سرکه یک پاک کننده طبیعی است. می توان آن را یک گزینه امن تر و ارزان تر از سایر پاک کننده ها برای تمیز کردن تلویزیون و دیگر سطوح مثل ظروف مسی، داخل یخچال دانست.

۳. تمیز کننده مناسب LCD تلویزیون

یک پارچه میکرو فیبر را در محلول سرکه بمالید و روی صفحه نمایش را پاک کنید. در صورت لزوم، فشار ملایمی را برای لکه هایی را که نیاز به تمیز کردن بیشتر دارند، وارد کنید. این فشار را در قالب حرکات دایره ای اعمال کنید.

دقت کنید به هیچ وجه سرکه را مستقیما بر روی صفحه تلویزیون قرار ندهید. این کار می تواند به طور چشمگیری به صفحه نمایش تلویزیون شما آسیب بزند.


تلویزون های فلت و پلاسما و البته LCD و LED نسبت به تلویزیون های قدیمی احتیاج به دقت و البته مراقبت بیشتری به هنگام تمییز کردن دارند چرا که امکان اینکه صدمات جدی به آن ها وارد شود بالاست. صفحه نمایش های LCD از نوعی مواد ساخته شده اند که به راحتی خش بر می دارند و یا صدمه میبینند. البته انواع مختلف والبته متفاوتی از LCD موجود است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.


اگر حساس هستید و ترجیح می دهید از یک تمیز کننده ی مخصوص صفحه LCD استفاده کنید، می توانید برای خرید از تمام فروشگاه های کامپیوتری که در دسترس شما هستند، یا از سایت های آنلاین فروشگاهی کمک بگیرید.

توجه کنید! قبل از خرید شوینده برای صفحات کامپیوتر یا تلویزیون خود، روی شوینده ها را به دقت بخوانید. از محلول های پاک کننده ای که حاوی آمونیاک، الکل، استون یا اتیل کلراید هستند استفاده نکنید. این مواد شیمیایی قوی می تواند با قدرت تمیز کردن بالایی که دارند، هر سطحی را تمیز کنند. اما به سطوح حساسی مثل LCD آسیب می رساند.

۴ تمیز کردن صفحه تلویزیون و صفحه‌ی آن

برای تمیز کردن صفحه تلویزیون، بهتر است از یک پارچه میکروفیبری استفاده کنید. اجازه ندهید مایع روی صفحه نمایش خشک شود.در غیر این صورت لکه ها روی صفحه باقی خواهد ماند.

۵. تمیز کردن قاب تلویزیون را فراموش نکنید

قاب صفحه را در آخرین مرحله تمیز کنید. اگر قاب پلاستیکی بیش از یک گرد و غبار ساده روی سطح خود داشته باشد، می توانید حوله کاغذی را در محل سرکه فرو بریزید. استفاده از حوله خشک برای از بین بردن رطوبت باقی مانده فاموش نکنید.

 

Start typing to see pages you are looking for.